Infolinia: 796 935 555

Przerzutka tylne 11-rzędowe

( ilość produktów: 15 )

Tylna przerzutka to jedna z najważniejszych części każdego roweru, umożliwiająca zmianę biegu podczas jazdy. Wpływa ona m.in. na prędkość, z jaką obraca się kaseta, a przez to całe koło, ponadto – pomaga dostosować nacisk na pedały (moc) w zależności od warunków. Przerzutka tylna zbudowana jest z korpusu oraz prowadnicy, zwanej także wodzikiem bądź wózkiem. W korpusie znajduje się z kolei sprężyna, powodująca przesuwanie się prowadnicy nad zębatkami. To właśnie dzięki temu łańcuch nakierowany jest na przełożenie, na którym nam zależy. Istnieją dwa sposoby montażu tylnych przerzutek – na śrubę oraz na hak. Przerzutki tylne 11 rzędowe współpracują – jak sama nazwa wskazuje – z napędami rowerowymi 11-rzędowymi. Jedną z najbardziej cenionych przez kolarzy propozycji są przerzutki tylne do napędów 11-rzędowych Shimano.

Przerzutki tylne 11 rzędowe – idealne do rowerów szosowych

Wybierając przerzutkę, zawsze należy brać pod uwagę rodzaj wykorzystywanego roweru. Przerzutki tylne do napędów 11-rzędowych stosowane są najczęściej w jednośladach szosowych. Doskonale sprawdzają się one podczas jazdy po utwardzonych ścieżkach – zarówno w przypadku przejażdżek rekreacyjnych, jak i w trakcie jazdy zawodowej. Nadają się one również do rowerów MTB i gravelowych, a także do triatlonu oraz cyclocrossu. Przerzutki tylne 11-rzędowe spełnią oczekiwania użytkowników, którzy cenią sobie płynną jazdę niezależnie od warunków – również w przypadku dużych wzniesień.

Przerzutki tylne do napędów 11-rzędowych Shimano w ofercie Rowerek

Asortyment sklepu Rowerek – zarówno internetowego, jak i stacjonarnego, zlokalizowanego w Zielonej Górze – obejmuje przerzutki tylne 11 rzędowe cenionej w branży marki Shimano. Do dyspozycji Klientów są propozycje w różnym przedziale cenowym, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć wśród nich coś dla siebie. Dobrym wyborem w przystępnej kwocie okażą się m.in. Shimano przerzutki tylne 11 rzędowe 105 RD-R7000-SS z krótkim wózkiem i regulatorem linki. Wyróżnia je konstrukcja z szerokim zawiasem, dzięki której zmiana przełożeń jest wyjątkowo precyzyjna, a sztywność – jeszcze większa. Proste prowadzenie linki sprawia, że nie występuje ostre zagięcie, co skutkuje płynną i lekką zmianą biegów. Do przerzutki dołączono w zestawie także końcówkę z noskiem oraz pancerz przerzutki Shimano OT-RS900 o długości 24 cm. Inną godną polecenia propozycję w wyjątkowo atrakcyjnej cenie stanowią przerzutki tylne do napędów 11-rzędowych Shimano Deore RD-M4120-SGS 10. Cechuje je wysoka wydajność, duża wytrzymałość oraz uniwersalność – są one bowiem kompatybilne z łańcuchami zarówno 11-, jak i 10-rzędowymi. Podobnie jak w poprzednim modelu, przerzutki posiadają konstrukcję ze sztywnym zawiasem. Shimano przerzutki tylne 11 rzędowe Deore XT RD-M8000-GS to z kolei rozwiązanie z wyższej półki, które nie zawiedzie miłośników agresywnej jazdy. Gwarantują one dokładne, płynne opcje przełożeń oraz ich optymalną kontrolę. Ich dużym atutem jest pewniejsze utrzymywanie łańcucha i jeszcze większa stabilność. We wszystkich przerzutkach zastosowane zostały specjalne technologie Shimano – Shadow RD, Dual SIS oraz Top Normal. Pierwsza z nich zmniejsza ryzyko uszkodzeń w trakcie jazdy terenowej i zapobiega spadaniu łańcucha, z kolei druga usprawnia zmianę przełożeń. Technologia Top Normal to tradycyjna konstrukcja przerzutki ze sprężyną, która pozwala na szybszą redukcję przełożeń, a mechanizm Double Servo-Panta – odpowiada za optymalny ruch wózka podczas zmiany przełożeń. W wybranych przerzutkach Shimano zastosowano również system Shadow RD+, który poza korzyściami płynącymi z niskoprofilowej konstrukcji Shadow RD posiada również specjalny stabilizator łańcucha, który odpowiednio napina łańcuch tak, aby stabilnie toczył się po koronkach kasety i mechanizmu korbowego, nie obijając przy tym o rurki tylnego trójkąta co korzystnie wpływa na komfort jazdy w najtrudniejszych warunkach.


Może zainteresują Cię również:

Pozycjonowanie

pixel