Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przerzutki tylne - 6, 7 i 8 rzędowe

( ilość produktów: 12 )

Przerzutki tylne – jak sama nazwa wskazuje – służą do zmiany przełożeń na tylnych zębatkach. Tak jak wiele innych rowerowych części, przerzutki także można sklasyfikować pod względem rodzaju roweru, do jakiego są przeznaczone. Podstawowe rozróżnienie obejmuje zatem:

  • przerzutki MTB – można je spotkać w rowerach górskich i trekkingowych, czy crossowych. Te przeznaczone na tylną część roweru obecne są właściwie we wszystkich typach jednośladów, a często uzupełnia się układ napędowy także o przerzutki przednie. Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego modelu, to przyjmuje się, że przerzutka tylna powinna być dostosowana do liczby rzędów i zębów w kasecie. Uwagę należy zwracać także na standard mocowania.
  • przerzutki szosowe – tutaj zasada doboru obowiązuje taka sama, jak w przypadku przerzutek do rowerów MTB. W odróżnieniu jednak od tych drugich, przerzutki szosowe są delikatniejsze i lżejsze, bo i sama jazda po szosie jest mniej obciążająca.
  • przerzutki trekkingowe – pod względem konstrukcji przypominają one te przeznaczone do rowerów MTB, są jedynie lekko zmodyfikowane. Wybierając konkretny model, należy kierować się podobnymi zasadami, jak w przypadku przerzutek MTB.

Przerzutki 6, 7 i 8-rzędowe w ofercie sklepu Rowerek.pl

Asortyment sklepu z częściami i akcesoriami rowerowymi Rowerek.pl obejmuje także przerzutki tylne 6,7 i 8-rzędowe. Wśród polecanych modeli wyróżnić należy m.in. przerzutkę tylną Shimano Tourney RD-TY300 B. Jest to przerzutka z hakiem, którą montuje się bezpośrednio do osi piasty. Dedykowana jest ona mniej doświadczonym rowerzystom i nadaje się najlepiej do rekreacyjnej jazdy w niewymagającym terenie. Zastosowany w niej mechanizm Double Servo-Panta umożliwia szybszą i bezproblemową zmianę przełożeń. Za dostrajanie indeksowania odpowiada śruba regulująca naprężenie linki.

Oferta sklepu internetowego Rowerek.pl jest stale modyfikowana i wzbogacana, aby każdy miłośnik jazdy na rowerze, zarówno ten początkujący, jak i zaawansowany, mógł w jednym miejscu znaleźć wszystkie niezbędne do naprawy i konserwacji produkty.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel