Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zestawy manetek rowerowych

( ilość produktów: 15 )

Manetki stanowią integralną część układu napędowego w rowerze. Odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie i płynną pracę przerzutek i przekładni, a zatem – pośrednio – także i za komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Warto wiedzieć, jak działa manetka rowerowa i jakie istnieją dostępne rodzaje, aby móc znaleźć model najlepszy do swojego jednośladu.

Jak działają manetki rowerowe?

Choć typów manetek rowerowych jest sporo, to zasada ich działania jest właściwie taka sama we wszystkich modelach. Zadaniem manetek jest popuszczanie lub wyciąganie linki sterującej, prowadzącej do przerzutki lub przekładni. Na skutek przesunięcia linki, przemieszcza się też wózek lub prowadnica przerzutki, powodując ostatecznie przeskok łańcucha z jednej zębatki na kolejną.

Popularne rodzaje manetek

Wśród najbardziej rozpowszechnionych typów manetek należałoby wymienić przede wszystkim manetki dźwigniowe. Są one najczęściej spotykane w rowerach i mają też najprostszą konstrukcję. Najpopularniejsza jest konstrukcja „Rapid Fire Plus”, charakterystyczne dla rowerów typu MTB i Trekkingowych. Z ich produkcji słynie marka Shimano. Coraz bardziej popularyzują się również najnowsze konstrukcje Shimano takie jak manetki z technologią 2-Way Realease, gdzie za pomocą jednej dwu-kierunkowej dźwigni możesz sterować przerzutką. W niewielkiej ilości rowerów spotykane są również manetki obrotowe, są jednak w większości nielubiane ze względu na ciężką pracę gdy wysłużone linki przerzutkowe nie poruszają się już płynnie, a zmiana biegów wówczas wymaga większej siły. Wielbiciele rowerów szosowych w swoich jednośladach mają najczęściej klamkomanetki szosowe, które zintegrowane są z dźwigniami hamulcowymi. Zestawienie szosowych manetek zamykają manetki Triatlonowe, montowane najczęściej na końcu dedykowanych kierownic oraz rzadziej spotykane manetki Retro montowane na dolnej rurze głównego trójkąta ramy.

Zestawy manetek rowerowych w ofercie sklepu Rowerek.pl

Sklep z częściami i akcesoriami rowerowymi Rowerek.pl ma w swoim asortymencie zestawy manetek rowerowych renomowanych producentów. Godne polecenia są choćby zestawy manetek Shimano z grupy produktowej Tourney. Przeznaczone są one do obsługi napędów 3x7 rzędów. Wyposażone są w bardzo przejrzysty i czytelny wskaźnik przełożenia. Ich montaż jest bardzo prosty – wystarczy dokręcić ich obejmę wokół uchwytów kierownicy z wykorzystaniem płaskiego lub krzyżykowego śrubokrętu. Manetki Shimano Altus SL-M315 2x8 przełożeń to propozycja dla tych, którzy cenią najwyższą jakość. Ten model jest obecnie najbardziej zaawansowanym i nowoczesnym w ofercie marki Shimano. Oprócz bardzo czytelnego wskaźnika przełożenia, posiada również ergonomiczne dźwignie zmiany przełożeń i śrubę regulacyjna przerzutki, dzięki której można dokonywać korekty jej ustawień również w trakcie jazdy. Po inne ciekawe propozycje w korzystnych cenach warto zajrzeć do oferty sklepu Rowerek.pl.


Może zainteresują Cię również:

Pozycjonowanie

pixel