Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prawe 12-rzędowe

( ilość produktów: 3 )

Manetka to element odpowiedzialny za zmianę pozycji łańcucha na rowerowych zębatkach. Prawidłowo dopasowana zapewnia ona sprawną i wygodną zmianę biegów, płynną jazdę oraz łatwe sterowanie jednośladem. Obecnie na rynku dostępne są zarówno manetki mechaniczne, jak i te w wersji elektronicznej, gwarantujące niezwykle szybką reakcję na zmianę przełożenia. Jednym z rodzajów manetek są kompaktowe klamko-manetki zintegrowane z klamką hamulca i montowane przy chwytach kierownicy. Umożliwiają one zmianę przełożenia oraz hamowanie przy użyciu jednej dźwigni. Dzięki nim możliwa jest komfortowa zmiana przełożeń w trakcie prowadzenia roweru, bez względu na intensywność jazdy. Wybór klamko-manetek zależy m.in. od rodzaju jednośladu, typu układu napędowego, preferowanego stylu jazdy czy zastosowanych w rowerze przerzutek.

Klamko-manetki 12-rzędowe prawe – niezbędny element jednośladu

Ich prawidłowe dopasowanie ma bardzo duże znaczenie i wpływa na efektywność jazdy oraz dostosowanie do nawierzchni czy aktualnych warunków. W rowerach z nowoczesnym 12-rzędowym napędem – 1x12 oraz 2x12 – wykorzystywane są lewe i prawe 12-rzędowe klamko-manetki. Najczęściej są to jednoślady przeznaczone do kolarstwa górskiego. 12-rzędowe manetki to niezawodne elementy, które nie ważą wiele i zaskakują precyzją działania. Płynna praca tego elementu jednośladu wpływa bezpośrednio na przyjemność z jazdy – jeśli biegi działają w prawidłowy sposób, nie musimy wkładać w ich zmianę zbyt dużego wysiłku. W obrębie modeli Shimano SLX M7100, XTR M9100, Deore M6100 czy Deore XT M8100 manetki i przerzutki można śmiało ze sobą łączyć – modele te korzystają bowiem z takiego samego systemu.

Klamko-manetki 12-rzędowe Shimano prawe i lewe w Rowerek.pl

Oferta sklepu Rowerek.pl – zarówno internetowego, jak i stacjonarnego zlokalizowanego w Zielonej Górze – obejmuje klamko-manetki 12-rzędowe prawe wykonywane przez cenionego producenta części rowerowych Shimano. To japońska marka znana na całym świecie z wysokiej jakości produkowanych akcesoriów oraz ich niezawodności. Prawa manetka Shimano SLX SL-M7100 z asortymentu sklepu to wariant z obejmą o średnicy montażowej 22 milimetry. Zapewnia ona wyjątkową precyzję oraz lekkość zmiany przełożeń we wszelkiego rodzaju rowerach górskich. Jeśli więc trenujesz kolarstwo MTB w odmianach Enduro, Trail lub XC, ten model okaże się idealnym wyborem do Twojego jednośladu. Wykonana z wytrzymałych materiałów manetka zapewnia dużą żywotność – nawet jeśli preferujesz intensywne treningi w trudniejszych górskich warunkach. Baryłkowa śruba, w którą ją wyposażono, umożliwia regulowanie napięcia linki, a technologia 2-Way Release pozwala na dwukierunkową zmianę przełożeń. Przełączanie o trzy przełożenia w dół możliwe jest za pomocą zaledwie jednego ruchu ręką – poprzez naciśnięcie dźwigni kciukiem bądź pociągnięcie jej palcem wskazującym. Klamko-manetki 12-rzędowe Shimano prawe pokryte są galwanicznie jednolitą, cienką warstwą, zapobiegającą rdzewieniu i wpływającą na efektywność prowadzenia linki. Tylna przerzutka, pracująca bez tarcia linka tylnej indeksowanej zmiany przełożenia oraz mechanizm indeksowania wbudowany w dźwignię zmiany przełożenia tworzą tzw. Shimano Index System (SIS). Dzięki niemu zmiana przełożeń z przodu jest znacznie wygodniejsza i – przede wszystkim – łatwiejsza. Do manetki SLX SL-M7100 dołączono w zestawie pancerz OT-SP41, linkę przerzutki wyprodukowaną w technologii Optislick, a także końcówki pancerza oraz linki. Wybierając ten model, na pewno się nie zawiedziesz, a każda górska lub leśna rowerowa wyprawa będzie w pełni udana. Pamiętaj jednak, aby dokładnie sprawdzić, czy pasuje on do Twojego jednośladu, aby jazda była nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna. A jeśli poszukujesz innych klamko-manetek, sprawdź pozostały asortyment sklepu Rowerek.pl i wybierz wariant, który odpowiada Twoim potrzebom oraz typowi używanego roweru.

Pozycjonowanie

pixel