Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prawe 11-rzędowe

( ilość produktów: 13 )

Manetki są bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym w rowerze, ponieważ umożliwiają sterowanie przerzutkami, które polega na luzowaniu i wyciąganiu linki sterującej. Manetki produkowane współcześnie są już na tyle zaawansowane i precyzyjne, że nie wymagają od użytkownika „jazdy na wyczucie” – poprzez odpowiednie naciśnięcie bądź przekręcenie zmieniają biegi o jedno lub kilka przełożeń. Co warto wiedzieć o manetkach?

Podstawowe rodzaje manetek rowerowych

Manetki rowerowe można podzielić na dwa główne typy: dźwigniowe i obrotowe. Ten pierwszy rodzaj jest o wiele częściej spotykany. Choć niuansów w sposobie jego użytkowania jest sporo, to zasadniczo przełożeniami steruje się poprzez naciśnięcie lub przekręcenie wystającej dźwigni. Użytkownicy chwalą sobie to rozwiązanie za intuicyjność i łatwość obsługi. Jeśli chodzi o manetki obrotowe, to są one połączone z kierownicą, a konkretnie – umieszczone obok chwytów. W praktyce jest to mechanizm bardzo komfortowy, bo rowerzysta nie musi odrywać palców od kierownicy, by zmienić przełożenie. Jedynym zarzutem, jaki można wobec nich wysunąć, jest konieczność użycia większej siły podczas manipulowania manetką, ale od tej wady są wolne topowe modele. W związku z rosnąca popularnością rowerów elektrycznych, czołowi producenci osprzętu rowerowego, czyli firmy SHIMANO oraz SRAM, opracowały i wprowadziły na rynek manetki przeznaczone do jednośladów o takim napędzie. Zasada ich działania nie różni się znacząco od opisanych wcześniej typów, ale zastosowano w nich lżejsze komponenty – linkę zastąpiono albo elektronicznym sterownikiem przesyłającym bezprzewodowe sygnały (SRAM), albo przewodem (Shimano).

Manetki prawe 11 rzędowe w ofercie sklepu rowerek.pl

Asortyment sklepu rowerek.pl obejmuje wiele komponentów i części zamiennych do rowerów różnego typu. W ofercie dostępna jest m.in. dźwignia przerzutki 11 rzędowej prawa. Wśród polecanych modeli na uwagę zasługuje np. DŹWIGNIA PRZERZUTKI SHIMANO DEORE SL-M5100, PRAWA, 11-RZĘDOWA. Jest bardzo precyzyjna i lekka, a jej przeznaczeniem są przede wszystkim rowery typu MTB. Wykonano ją z lekkich i wytrzymałych materiałów. Regulacja przełożeń odbywa się w niej za pośrednictwem śruby baryłkowej znajdującej się przy manetce. Dźwignia główna umożliwia zmianę przełożeń nawet o 3 stopnie jednocześnie.W poszukiwaniu dobrej jakości manetek warto zajrzeć na stronę rowerek.pl.


Być może zainteresuje Cię również:

Pozycjonowanie

pixel