Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Manetki 6-rzędowe prawe

( ilość produktów: 4 )

Manetki rowerowe, podobnie jak klamki-manetki, to elementy konstrukcyjne roweru służące do zmiany przełożeń (czyli inaczej biegów). Mogą one mieć różną budowę, ale niezależnie od wybranego modelu, zasada działania wszystkich tych podzespołów jest podobna: ich praca polega na luzowaniu lub wyciąganiu linki sterującej w celu przemieszczenia się wózka przerzutki bądź prowadnicy przekładni, przez co dochodzi do przeskoku łańcucha z jednej zębatki na drugą. Współcześnie produkowane manetki w większości przypadków są indeksowane – działają skokowo (a nie „na wyczucie”), przez co są wygodniejsze w obsłudze i bardziej precyzyjne od swoich starszych odpowiedników.

Klamko-manetki 6-rzędowe – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl

6-rzędowe klamko-manetki to jeden z wielu produktów dostępnych w ofercie sklepu rowerek.pl. Wśród polecanych modeli na pewno wyróżniają się te pochodzące z oferty marki Shimano – jednego z najbardziej cenionych i uznanych producentów części i akcesoriów rowerowych.

 

Godna polecenia jest m.in. dźwignia przerzutki Shimano SL-TZ500, prawa, 6-rz. Przeznaczona jest do obsługi przerzutek 6-rzędowych, a zmiana przełożeń odbywa się w jej przypadku poprzez naciśnięcie dźwigni kciukiem. Wyposażono ja w bardzo czytelny optyczny wskaźnik przełożeń. Jej montaż jest prosty – wymaga jedynie użycia śrubokręta płaskiego lub krzyżykowego, którym mocuje się ją do kierownicy.

 

Korzystnym zakupem okaże się też z pewnością Manetka Shimano SL-RV200-6R Revoshift prawa 6 rz. Należy ona do grupy Shimano Tourney i jest przeznaczona do obsługi 6-rzędowych przerzutek tylnych. Ją również wyposażono w czytelny optyczny wskaźnik przełożeń. Zmiany biegów dokonuje się poprzez obrócenie manetki palcem wskazującym i kciukiem, co pozwala zachować pełną kontrolę nad rowerem w trakcie jazdy. Takie rozwiązanie sprawdzi się wyśmienicie u początkujących i średnio zaawansowanych. Konstrukcja manetki umożliwia bezproblemową wymianę linki, zaś montaż manetki odbywa się z wykorzystaniem obejmy ze śrubą imbusową.

 

Ostatnią wśród rekomendowanych klamko-manetek 6-rzędowych Shimano jest Dźwignia przerzutki SL-TX50R6a 6- rzędowa prawa index. Ona również posiada wspomniany już wcześniej optyczny wskaźnik przełożeń, który znacząco ułatwia kontrolowanie aktualnie załączonego biegu w trakcie jazdy. Wykorzystano w tym modelu technologię Shimano Index System, na którą składają się elementy systemu, takie jak mechanizm indeksowania wbudowany w dźwignię zmiany przełożenia, linka tylnej indeksowanej zmiany przełożenia SIS działająca bez tarcia oraz swobodnie pracująca tylna przerzutka.


Sprawdź również:

Pozycjonowanie

pixel