Infolinia: 796 935 555

Manetki rowerowe lewe 3 rzędowe

( ilość produktów: 18 )

Manetka rowerowa jest elementem układu napędowego roweru, odpowiadającego za sterowanie przerzutkami w rowerze. W zależności od rodzaju jednośladu mogą one obsługiwać przednią lub tylną przerzutkę. Odpowiednie przekręcenie bądź naciśnięcie manetki pozwala zmienić bieg o jedno lub kilka przełożeń. Wyróżniamy dwa rodzaje manetek – obrotowe oraz dźwigniowe. Pierwsza z nich zintegrowana jest z kierownicą jednośladu – to szybki i łatwy sposób na zmianę biegów. Odbywa się ona bez konieczności przesuwania lub odrywania rąk od kierownicy – czasami jednak należy użyć w tym celu więcej siły. Manetki obrotowe cechuje wysoka wytrzymałość, dlatego są one wykorzystywane m.in. w górskich rowerach. Sterowanie manetką dźwigniową najczęściej odbywa się z kolei przez naciskanie lub pociąganie wystającej dźwigni. Wybierając manetki rowerowe zawsze należy brać pod uwagę rodzaj naszego jednośladu, typ znajdującego się w nim układu napędowego czy styl naszej jazdy. Manetki 3-rzędowe lewe nadają się do przerzutek 3-rzędowych.

Manetka Shimano lewa – prawdziwy hit!

Shimano to jeden z największych i najbardziej cenionych producentów części rowerowych na świecie. Manetki Shimano lewe to jeden z wielu godnych polecenia wyrobów marki. Wśród produktów producenta znajdziemy zarówno manetki lewe 3-rzędowe obrotowe, jak i te dźwigniowe. Marka wykorzystuje system zmiany przełożeń Shimano Index System (SIS), dzięki któremu jest ona jeszcze wygodniejsza i łatwiejsza. Tworzą go m.in. takie elementy, jak swobodnie pracująca tylna przerzutka, mechanizm indeksowania wbudowany w dźwignię zmiany przełożenia czy linka tylnej indeksowanej zmiany przełożenia. Tylny indeksowany system zmiany przełożeń SIS wykorzystano także w przedniej przerzutce.


Manetki 3-rzędowe lewe w ofercie sklepu Rowerek.pl

 W ofercie sklepu internetowego Rowerek.pl i stacjonarnie w Zielonej Górze dostępne są wysokiej jakości manetki Shimano lewe – zarówno 3-, jak i 2-rzędowe. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. model dźwigniowy SLX SL-M7000 2/3 rz. Zapewnia on doskonały poziom precyzji i lekkości zmiany przełożeń w rowerach MTB. Dzięki technologii 2-Way Release, pozwala ona na zmiany przełożeń dwukierunkowo. Godnym polecenia modelem jest także manetka Shimano lewa Altus SL-M315. Wyróżnia ją bardzo czytelny optyczny wskaźnik przełożenia – dzięki temu można bez trudu odczytać, które przełożenie jest ustawione w danym momencie jazdy. Warto zwrócić uwagę również na obrotową manetkę Shimano lewą SL-RV200-L Revoshift 3-rzędową. To szczególnie dobry wybór dla rowerzystów na poziomie początkującym i średniozaawansowanym.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel