Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Manetki 7-rzędowe prawe

( ilość produktów: 13 )

Prawe 7 rzędowe klamko-manetki – podstawa układu napędowego

Manetka to część roweru odpowiedzialna za sterowanie przerzutką, za pomocą linki. Odpowiednio dopasowana zapewnia ona sprawą i wygodną zmianę biegów oraz płynną, komfortową jazdę. Jednym z typów manetek są tzw. klamko-manetki, zintegrowane z klamką hamulcową – ułatwiają one zmianę przełożenia w trakcie jazdy. Podczas ich poszukiwań należy sugerować się m.in. rodzajem jednośladu i innymi zastosowanymi w nim elementami napędu – prawidłowe dopasowanie manetek to podstawa.

W rowerach 7-rzędowych – jak sama nazwa wskazuje – stosuje się klamko-manetki 7 rzędowe prawe oraz lewe. Mowa przede wszystkim o jednośladach trekkingowych oraz MTB z napędem 1x7, 2x7 lub 3x7 – również tych przeznaczonych do lekkiej jazdy rekreacyjnej. Manetki gwarantują wygodne sterowanie przełożeniem – w większości przypadków jest to możliwe przy użyciu jedynie dwóch palców, a czasem samego kciuka np. w systemie Shimano 2-Way Release, lub manetkach Sram

Klamko-manetki 7 rzędowe prawe ze sklepu Rowerek

W asortymencie sklepu internetowego Rowerek.pl oraz w jego siedzibie w Zielonej Górze nie brakuje 7-rzędowych prawych manetek. Co więcej, są to elementy pochodzące od renomowanych marek, takich jak Shimano, Sram czy SunRace. Model, na który warto zwrócić uwagę, to m.in. X-3 Trigger firmy Sram, oferujący dwudźwigniową zmianę przełożeń i wygodną obsługę jedynie przy użyciu kciuka. Warte uwagi są zdecydowanie także klamko-manetki 7 rzędowe Shimano prawe Altus SL-M315. Posiadają one ergonomiczne dźwignie oraz niezwykle czytelny wskaźnik aktualnego przełożenia. Zastosowane w nich technologie, m.in. Shimano Index System czy Optislick, wpływają bezpośrednio na efektywność oraz płynność jazdy.

Jeśli zamiast manetek dźwigniowych preferujesz manetki obrotowe, przyjrzyj się natomiast modelowi 3.0 Comp Twister marki Sram. Te prawe 7 rzędowe klamko-manetki nadają się nawet dla początkujących rowerzystów i gwarantują lekką, szybką oraz precyzyjną pracę osprzętu – bez względu na warunki. A jeżeli poszukujesz podstawowych manetek w niskiej cenie godne polecenia rozwiązanie stanowią klamko-manetki 7 rzędowe Shimano prawe Tourney SL-TX30 z technologią SIS oraz czytelnym optycznym wskaźnikiem przełożenia. W ofercie Rowerek.pl dostępne są modele dedykowane początkującym rowerzystom i zaawansowanym, doświadczonym kolarzom. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, będziesz mógł cieszyć się wygodną, płynną jazdą zarówno po lesie i górskich ścieżkach, jak również po polnych drogach czy jezdni.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel