Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Adaptery i śruby do mocowania hamulca tarczowego

( ilość produktów: 75 )

Hamulce mają istotny wpływ na funkcjonowanie roweru. Dzięki nim można zmniejszać prędkość pojazdu, jak również zatrzymywać jednoślad. W rowerach występują m.in. hamulce tarczowe. Uruchamiane są one poprzez docisk klocków hamulcowych do tarczy. Może to być realizowane mechanicznie lub hydraulicznie za pomocą płynu hamulcowego – zależy to od rodzaju hamulca. Na działanie komponentów wpływają m.in. zastosowane akcesoria.

Adapter do hamulców tarczowych – jaką pełni funkcję?

Adapter to akcesorium, które pozwala na zamontowanie zacisku hamulca do widelca/ramy w przypadku gdy komponenty te cechują się różnymi systemami mocowania. Na rynku dostępne są adaptery do hamulca przedniego, a także do hamulca tylnego. Aby znaleźć odpowiedni produkt, należy wziąć pod uwagę rodzaj mocowania ramy/widelca, jak również hamulca. Oprócz tego, ważną kwestię stanowi m.in. rozmiar posiadanej tarczy hamulcowej.

Śruby do hamulca tarczowego – do czego służą?

Właściciele rowerów wyposażonych w hamulce tarczowe powinni mieć na uwadze wysoką jakość śrub używanych do mocowania tarczy hamulcowej. Elementy te służą do przykręcenia tarczy do piasty. Solidne śruby są zabezpieczone przed samoistnym odkręceniem w trakcie użytkowania pojazdu.

Śruby do tarcz hamulcowych w ofercie Rowerek.pl

Adaptery, śruby oraz inne komponenty zapewniające właściwą pracę hamulców tarczowych dostępne są na stronie Rowerek.pl oraz w placówce stacjonarnej w Zielonej Górze. W asortymencie sklepu znajdują się również liczne części i akcesoria kolarskie, wytwarzane przez rekomendowane marki.

Pozycjonowanie

pixel