Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tarcze hamulcowe rowerowe

( ilość produktów: 45 )

Tarcze hamulcowe mają wiele zalet, które sprawiają, że cieszą się one rosnącą popularnością i zyskują dużą przewagę nad swoimi nieco bardziej anachronicznymi odpowiednikami – hamulcami szczękowymi. Aby móc je zastosować, konieczne jest jednak spełnienie jednego podstawowego warunku – rower, w którym chce się je założyć, musi mieć odpowiednia piastę, gdyż to do piasty właśnie – a nie do obręczy koła – się je mocuje.

Dlaczego warto wybrać tarcze hamulcowe do roweru?

Każda część w rowerze, która jest się w stanie oprzeć trudnym warunkom atmosferycznym, jest na wagę złota. Komponenty o takich właściwościach nie tylko sprawiają, że użytkowanie roweru jest bezpieczniejsze, ale też sprawiają, że wymiana części jest konieczna rzadziej, a i zabiegi konserwacyjne można ograniczyć do minimum. Tarcze hamulcowe właśnie taką zaletę posiadają. Co więcej, nie zmniejszają efektywności i skuteczności hamowania nawet podczas intensywnych opadów deszczu.


Rowerowe tarcze hamulcowe – dostępne rodzaje

Wśród tarcz hamulcowych wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje: mechaniczne i hydrauliczne. Te pierwsze, ze względu na niższe koszty produkcji, stosuje się w rowerach z niższej półki. Co do zasady działania, to między nimi a hamulcami szczękowymi zachodzi znaczące podobieństwo – w obu typach klocki hamulcowe aktywowane są z wykorzystaniem stalowej linki. Choć w porównaniu z tarczami hydraulicznymi są dużo tańsze, to nie oznacza to, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Wręcz przeciwnie – są one bardzo wytrzymałe, a ich serwisowanie mniej kłopotliwe. Do profesjonalnego zastosowania są jednak wybierane rzadziej ze względu na większą wagę i gorsze parametry hamowania.

Hydrauliczne tarcze rowerowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w rowerach do typu MTB średniej i wyższej klasy oraz w rowerach szosowych. Ich przewaga nad tarczami mechanicznymi polega głównie na tym, że gwarantują bezpieczne i szybkie hamowanie nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, a tym samym zapewniają lepszą kontrolę nad jednośladem. Jedyne ich minusy to wysoka cena i fakt, że do ich serwisowania potrzebna jest fachowa wiedza i umiejętności.


Tarcze hamulcowe w ofercie sklepu Rowerek.pl

Rowerzyści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z regularnym korzystaniem z jednośladu, nie muszą na start wydawać dużych pieniędzy na profesjonalne hamulce. Dobra propozycją dla amatorskich użytkowników jednośladów może być np. model Shimano 160 mm SM-RT26 6 śrub. Jest to jeden z najbardziej podstawowych modeli tego producenta, który świetnie się sprawdza w codziennej jeździe po mieście. Liczne perforacje wpływają na zwiększenie efektywności w odprowadzaniu ciepła. Sprzedawany jest w zestawie ze śrubami do mocowania i blaszkami chroniące przed luzowaniem się śrub. Należ go używać tylko w połączeniu z okładzinami żywicznymi.

W portfolio tego samego producenta na uwagę zasługuje również o wiele bardziej już zaawansowana tarcza hamulca 203 mm Deore XT SM-RT86 Ice Technologies 6 śrub. Konstrukcja składa się z trzech warstw – jednej aluminiowej wewnątrz i dwóch stalowych na zewnątrz. Dzieki temu rozwiązaniu chłodzenie jest dużo bardziej efektywne, a zatem również hamowanie staje się o wiele skuteczniejsze. Tarcze pracują cicho i płynnie, a klocki zużywają się o wiele wolniej dzięki ich zastosowaniu. Można je stosować zarówno w połączeniu z okładzinami żywicznymi i metalicznymi. Sprzedawana jest w komplecie ze śrubami montażowymi oraz blaszkami uniemożliwiającymi luzowanie się śrub.

Sklep Rowerek.pl oferuje wszystkie części i akcesoria niezbędne do komfortowego użytkowania jednośladów. Asortyment obejmuje zarówno produkty dla amatorów, jak i profesjonalistów. Starannie wyselekcjonowane propozycje pochodzą od sprawdzonych, cieszących się renomą i zaufaniem producentów. Zakupów można dokonywać online lub w stacjonarnej siedzibie w Zielonej Górze. Na profesjonalną pomoc i doradztwo może liczyć każdy kupujący.

Pozycjonowanie

pixel