Infolinia: 796 935 555

Zaciski do tarczowych hamulców rowerowych

( ilość produktów: 13 )

Zaciskiem hamulca tarczowego nazywamy odpowiednik szczęk hamulcowych, który współpracuje z tarczą hamulcową. To właśnie dzięki zaciskom możliwe jest zatrzymanie piasty w trakcie hamowania. Zacisk hamulcowy rowerowy pomaga zwolnić lub całkowicie zatrzymać jednoślad. Wyróżniamy dwa rodzaje zacisków hamulcowych – hydrauliczne oraz mechaniczne. Największą zaletą pierwszego z nich jest płynny i efektywny zakres działania klamki oraz siła hamowania. Są one jednak nie tylko droższe, ale i bardziej wymagające pod względem serwisu od mechanicznych, a ich wymiana w trasie nie jest już tak łatwa. Zaciski mechaniczne to z kolei cięższe i tańsze rozwiązanie, łatwiejsze do naprawy w terenie. Ich modulacja jest jednak gorsza niż w przypadku zacisków hydraulicznych.

Zacisk hamulcowy Shimano – dobry wybór do każdego typu roweru

Z zacisków hamulcowych korzystają nie tylko zawodowi kolarze, ale i amatorzy oraz miłośnicy typowo rekreacyjnej jazdy. Poszukując dobrej jakości zacisków, warto przyjrzeć się propozycjom renomowanej marki z branży rowerowej – Shimano. Zaciski hamulcowe Shimano występują zarówno w wersji mechanicznej, jak i hydraulicznej. Pierwsze z nich sprawdzą się najlepiej w przypadku rekreacyjnej, mniej intensywnej jazdy. Jeśli jednak preferujesz bardziej zaawansowane treningi rowerowe, lepszym wyborem okażą się hydrauliczne zaciski hamulcowe Shimano.


Zaciski hamulcowe Shimano i innych marek w ofercie Rowerek.pl

W sklepie Rowerek.pl – zarówno internetowym, jak i stacjonarnym, zlokalizowanym w Zielonej Górze – dostępne są zaciski hamulcowe Shimano, jednego z największych na świecie producentów części rowerowych. Rozwiązaniem godnym polecenia jest m.in. model Shimano Deore BR-M6000. To zacisk hamulcowy rowerowy sterowany hydraulicznie, przystosowany do okładzin z radiatorem. Do zacisku dołączona jest okładzina żywiczna G02S, śruby montażowe i tzw. spacer, przydatny podczas odpowietrzania. Zacisk mechaniczny Shimano BR-M375 to równie warta uwagi propozycja, zapewniająca dużą siłę hamowania. Nie wymaga on dolewania oleju czy odpowietrzania, a dzięki obustronnej regulacji dystansu okładzin – gwarantuje precyzyjne działanie. W zestawie wraz z zaciskiem znajdują się okładziny B01S i śrubki montażowe. Jeśli poszukujesz dobrego zacisku nie tylko do trekkingu, ale i do codziennej jazdy po mieście, warto postawić także na hydrauliczny zacisk hamulcowy Shimano BR-MT200. Jest on wyposażony w dwa przeciwległe tłoczki, mające na celu ograniczenie wibracji tarczy hamulcowej.

Pozycjonowanie

pixel