Infolinia: 796 935 555

Przewody hamulcowe rowerowe

( ilość produktów: 48 )

Pewne elementy konstrukcyjne i układy w rowerze wymagają szczególnej uwagi. Jednym z najważniejszych jest układ hamulcowy, wprost odpowiedzialny za bezpieczeństwo nie tylko użytkownika jednośladu, ale też znajdujących się w jego pobliżu osób. Systematyczna konserwacja i wymiana zużytych lub zniszczonych części to po prostu konieczność. Niektóre prace związane z eksploatacją układu hamulcowego w rowerze można wykonać samodzielnie. Tak jest choćby w przypadku regulacji hamulców.

Zestaw do przewodów hamulcowych – przydatne akcesorium

Utrzymanie hamulców rowerowych w nienagannym stanie technicznym jest obowiązkiem każdego rowerzysty. Za jazdę z niesprawnymi hamulcami można otrzymać mandat, ale o wiele poważniejsze konsekwencje grożą w przypadku spowodowania kolizji. Na szali jest zdrowie i bezpieczeństwo rowerzysty i innych uczestników ruchu, więc do tej kwestii należy podejść z odpowiednią powagą. Ponadto źle wyregulowane hamulce mogą piszczeć i powodować ocieranie się klocków hamulcowych o obręcz i oponę, a to znacząco obniża komfort jazdy. Jeśli w rowerze podczas hamowania da się zaobserwować i odczuć słabszy opór, piszczenie oraz wydłużenie się drogi hamowania, to może być znak, że układ hamulcowy wymaga regulacji. W pierwszej kolejności warto upewnić się, czy koło jest osadzone symetrycznie w widełkach i wycentrowane. Diagnozie należy również poddać klocki hamulcowe (trzeba regularnie je wymieniać). Następnie należy sprawdzić pancerze i linki. Powinny one zawsze być czyste i płynnie pracować. Jeśli zauważymy na nich spękania, postrzępienia czy zagięcia, najpewniej trzeba je będzie wymienić, bo jeśli są w złym stanie, mogą utrudniać pracę hamulców.


Hamulce i części hamulcowe w ofercie rowerek.pl

Sklep rowerek.pl ma w ofercie części niezbędne do prawidłowej eksploatacji hamulców. Asortyment obejmuje takie produkty, jak przewód hamulcowy, miedziane podkładki uszczelniające, zestaw do przewodów hamulcowych, osłona na śrubę przewodu hamulcowego i wiele innych. Warto zwrócić uwagę np. na PRZEWÓD HYDRAULICZNY DO HAMULCA MAGURA 2300 MM. Ma on długość 2,3 m, więc można go dopasować do konkretnych modeli. Jest on przystosowany do zastosowania w połączeniu z olejem mineralnym. Przydatny okaże się także z pewnością ZESTAW SERWISOWY - PRZYŁĄCZENIOWY FIRMY XLC DO HAMULCA FORMULA. W jego skład wchodzą 2 wkłady z oringiem, 2 oliwki i 2 końcówki przelotowe z gwintem M8 x 10 mm. Rowerek.pl to sklep z akcesoriami i częściami do rowerów, w którym można zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości w korzystnych cenach.

Pozycjonowanie

pixel