Infolinia: 796 935 555

Klocki i okładziny hamulcowe do roweru

( ilość produktów: 72 )

Sprawnie działające hamulce to absolutna podstawa nie tylko dla bezpieczeństwa rowerzysty, ale też wszystkich innych osób, które spotyka on na swojej drodze. Tak jak wiele innych części rowerowych, klocki hamulcowe zużywają się dość szybko, szczególnie jeśli jeździ się dynamicznie i po trudnym terenie. Z ich wymianą powinien sobie poradzić nawet początkujący miłośnik jednośladu, ale problemem może okazać się znalezienie najbardziej właściwego modelu.

Klocki do hamulców rowerowych tarczowych

Jednym z najbardziej powszechnych modeli klocków hamulcowych są klocki tarczowe. Przeznaczone są one – jak sama nazwa wskazuje – do systemów tarczowych. W ich przypadku klocki hamulcowe wywierają nacisk nie na obręcz koła rowerowego, ale na tarcze hamulcową. W mechanicznych hamulcach tarczowych elementem uruchamiającym funkcjonowanie całego mechanizmu jest stalowa linka, zaś w przypadku hydraulicznych hamulców tarczowych – płyn hamulcowy. Ten drugi typ cieszy się na tyle dużą popularnością, że jest coraz częściej spotykany tak w rowerach przeznaczonych do jazdy po mieście, jak i jednośladach przeznaczonych na trudne trasy i offroad.

Okładziny klocków hamulcowych

Same klocki hamulcowe przeznaczone do hamulców tarczowych mogą się różnić między sobą pod względem kształtu i budowy. Czynnikiem, który wprowadza w tej kategorii rozróżnienia, jest także typ stosowanych w klockach okładzin. Najczęściej spotykane typy okładzin to:

  • okładziny organiczne, zwane także żywicznymi. Stanowią one najbardziej rozpowszechniony rodzaj okładzin, ponieważ są niedrogie i świetnie się sprawują podczas codziennego użytkowania;
  • okładziny metaliczne, które zapewniają dużą silę hamowania. Na plus należy im zapisać dużą trwałość, która jednocześnie odpowiada za szybsze zużycie tarczy;
  • okładziny półmetaliczne, łączące w sobie zalety okładzin organicznych i metalicznych. Nie powodują równie szybkiego, co w przypadku okładzin metalicznych, zużycia tarczy, a mogą się przy tym pochwalić dobrą siłą hamowania i modulacją.

Klocki hamulcowe do roweru Shimano

Wśród modeli klocków odpowiednich do rowerów Shimano na wyróżnienie zasługują m.in. klocki Accent spiekane do hamulców Shimano Deore M555, Nexave C901. Wykonane są one ze spiekanych kompozytów ceramiczno-metalowych. Cechuje je ponadprzeciętnie wysoki współczynnik tarcia, nawet w bardzo wysokich, przekraczających 650 stopni Celsjusza temperaturach. Można się czuć z nimi bezpiecznie, gdyż gwarantują doskonałe parametry hamowania nawet przy bardzo niesprzyjającej aurze. Są też bardzo żywotne . W zestawie znajdują się dwie okładziny oraz sprężynka.

Klocki hamulcowe Magura

Do hamulców tarczowych Magura Julie '01-'08, Louise '07 odpowiednie będą m.in. dostępne w sklepie Rowerek.pl klocki Accent półmetalowe. Wykonane są – jak sama nazwa wskazuje – z mieszanki organicznej z domieszką metali. Ich cechą wyróżniającą jest duża siła hamowania, przy jednoczesnej cichej pracy, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie zużywają się szybko i nie stanowią także zbyt dużego obciążenia dla tarczy hamulcowej.

Pozostałe akcesoria do układu hamulcowego

Asortyment znajdujący się na stronie Rowerek.pl obejmuje – oprócz wielu modeli klocków hamulcowych – także wiele innych produktów niezbędnych do właściwego funkcjonowania układu hamulcowego w rowerach różnego typu. Na wirtualnych półkach sklepu czekają także zawleczki do klocków, okładziny na wymianę oraz dystansery tłoczków hamulca.

Pozycjonowanie

pixel