Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Do napędów 2x10, 2x11

( ilość produktów: 5 )

Na przestrzeni lat budowa i charakterystyka układu napędowego w rowerach bardzo ewoluowała. Dążeniem producentów jest maksymalne ograniczenie strat napędu w procesie przekazywania go na koła, tak aby wprawianie jednośladu w ruch odbywało się możliwie najbardziej płynnie i nie wiązało się ze zbyt dużym wydatkiem energetycznym użytkownika. Brzmi skomplikowanie? Mówiąc prościej – nowoczesne napędy powodują, że możemy przejechać więcej kilometrów, mniej się przy tym męcząc. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniego rodzaju napędu do swojego roweru i preferowanego stylu jazdy.

Najpopularniejsze rozwiązania

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych mechanizmów służących do przekazywania napędu na koła jest łańcuch. Przełomowym osiągnięciem okazało się wprowadzenie do powszechnego użycia przerzutek, których zadaniem było odpowiednie dopasowanie obciążenia do zadanej prędkości. Dzięki temu użytkownik roweru może pedałować z taką samą intensywnością, niezależnie od trudności terenu. Zmiany w konstrukcji układu napędowego, mające na celu jej udoskonalenie i uczynienie najbardziej optymalną i efektywną, doprowadziły do upowszechnienia się napędu składającego się z przodu z jednorzędowej korby i tylnej kasety z 12 trybami. Oczywiście możliwości jest znacznie więcej, a poszczególne typu napędu, takie jak choćby napęd 2x10 czy napęd 2x11, znajdują zastosowanie w różnych modelach jednośladów, dostosowanych do jazdy zarówno w łatwiejszym, jak i bardziej wymagającym terenie.

Przerzutki przednie do napędów 2x11 i 2x10 w ofercie sklepu Rowerek.pl

Oferta sklepu Rowerek.pl jest bardzo rozbudowana. W kategorii przerzutek przednich do napędów 2x10 i 2x11 na wyróżnienie zasługują m.in. modele jednego z czołowych producentów podzespołów rowerowych, jakim jest Shimano. Przerzutka przednia Shimano do napędów 2x10 FD-M4100-M to model dedykowany użytkownikom lubiącym jazdę w trudniejszym terenie, wyspecjalizowanych w dziedzinach XC oraz Trail. Przerzutka ta przeznaczona jest do stosowania w rowerach górskich z napędem 2x10 przełożeń. Charakteryzuje się ona szerokim zakresem pracy oraz łatwym montażem. Zastosowano w niej technologię Side Swing, umożliwiającą lepsze prowadzenie linki oraz zapewniającą poziome prowadzenie wózka, odpowiadające kierunkowi łańcucha. Prezentowany model jest kompatybilny z oponami 2.3 cala na szerszych obręczach. Więcej produktów z tej kategorii można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Rowerek.pl

Pozycjonowanie

pixel