Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wentyle rowerowe

( ilość produktów: 28 )

Wymiana dętki w rowerze jest konieczna raz na jakiś czas (choć nie wiadomo, jak bardzo byśmy się starali, dętki się zużywają i pękają). Warto jednak podkreślić, że decydując się na zakup dobrej jakości produktów, możemy odwlec ten moment i dłużej cieszyć się użytkowaniem jednośladu bez konieczności jego naprawiania.

Wentyle rowerowe – podstawowe typy

To, jaki dętka ma wentyl, w dużym stopniu decyduje o wyborze konkretnego modelu. Na rynku najbardziej rozpowszechnione są następujące typy wentyli:

  • wentyle rowerowe Dunlop
  • wentylki rowerowe Schrader bądź AV, nazywany także wentylem samochodowym bądź wentylem auto
  • wentyle Presta, określany także jako wentyl francuski

O tym, który model należy zamontować w swoim rowerze, decyduje to, jak duża jest średnica otworu w obręczy. Jeśli jest ona niewielka, to trzeba założyć dętkę z wentylem typu Presta. Taki typ obręczy najczęściej spotykany jest w rowerach szosowych. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie. Ponieważ otwór wentyl jest miejscem, które potencjalnie może osłabiać całą konstrukcję, ważne jest, by był jak najmniejszy. Jak wiadomo, szosówkami jeździ się w dalsze trasy, a opony są narażone na duże obciążenie i drgania. Im zatem mniejszy będzie wentyl i otwór, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dojdzie do jakiegoś uszkodzenia.

Z kolei wentyle do roweru typu Schrader są w opinii wielu użytkowników najbardziej uniwersalne i praktyczne. Są one odpowiednie do otworów o większej średnicy, więc pasują do wielu modeli jednośladów. Tym, co zasługuje w nich na szczególne wyróżnienie jest to, że można je podczepić zarówno do zwykłej pompki rowerowej, jak i kompresora samochodowego bądź pompki samochodowej. Przydatne okazuje się to w sytuacjach, gdy na trasie zajdzie potrzeba dopompowania kół. Wystarczy wtedy zjechać na stacje benzynową i tam dokonać niezbędnych operacji.

Zawory rowerowe – na co jeszcze zwrócić uwagę

Nie bez znaczenia dla komfortu użytkowania roweru jest także długość wentyli w dętkach. Ponieważ obecnie większość producentów rowerów stawia na obręcze stożkowe, koniecznością staje się montowanie wentyli nieco dłuższych (około 40 mm). Jeśli wentyl będzie za krótki, można mieć trudności z podłączeniem pompki i napompowaniem kół.

Niezwykle istotne jest również to, aby dętka była idealnie dopasowana do rozmiaru opon. Jeśli dobierze się produkt nieumiejętnie, trzeba się liczyć z naprawdę poważnymi konsekwencjami, z wybuchem opon podczas jazdy włącznie.

Wentyle do rowerów w sklepie Rowerek.pl

Bardzo duży wybór, jeśli chodzi o dętki i nakrętki rowerowe, oferuje internetowy sklep z częściami i akcesoriami rowerowymi rowerek.pl. Wśród wielu produktów z tej kategorii na wyróżnienie zasługuje m.in. dętka GAADI 28" 40/47-622/635 Presta 47mm. Ta otwarta dętka rowerowa posiada dwa końce, dzięki czemu do jej założenia nie jest wymagany demontaż kół. Do jej produkcji wykorzystano wysokiej jakości kauczuk, a jej waga mieści się w przyjętych standardach.

Innym godnym uwagi produktem jest dętka Mitas 200x50 wentyl SV (Auto) kąt 90'. Jest to model bardzo uniwersalny, bo można go zamontować zarówno w rowerach, jak i dziecięcych wózkach i wózkach inwalidzkich.

Dla użytkowników rowerów ceniących sobie wygodę, odpowiednią propozycją będzie dętka Accent 27.5'' x 1.95-2.125'' wentyl auto długi 48mm. Ten model umożliwia pompowanie kół z wykorzystaniem kompresorów i pompek samochodowych.

Te i wiele innych artykułów znajdują się na wirtualnych półkach sklepu Rowerek.pl. Można także odwiedzić stacjonarną siedzibę znajdującą się w Zielonej Górze.


Zobacz jeszcze:

Pozycjonowanie

pixel