Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dętki rowerowe 28” - 29”

( ilość produktów: 34 )

Wybór dętki rowerowej jest naprawdę o wiele bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Nie wystarczy znać rozmiaru opon, choć oczywiście jest to najbardziej istotny czynnik. Jest wiele zmiennych i wariantów, które w ostatecznym wyborze decydują o tym, czy na naszym rowerze będzie nam się jeździło bardzo dobrze, czy tylko dobrze.

Dętki rowerowe 28 cali

Porad na temat tego, czym kierować się przy wyborze dętki rowerowej, jest w sieci całkiem sporo i zwraca się w nich uwagę na wiele czynników. Dla tych użytkowników rowerów, którzy chcą na temat swoich jednośladów wiedzieć jak najwięcej, z pewnością mogą być one bardzo cenne, ale nierzadko potrafią także wprowadzić w konsternację. Specjalistyczne słownictwo, skomplikowane opisy i odwoływanie się do fachowej terminologii potrafią onieśmielić, a przecież nie o to chodzi. Dobrze jest wiedzieć, dlaczego wszystko w rowerze funkcjonuje tak a nie inaczej i jak poszczególne części wpływają na sprawność i komfort użytkowania. Jeśli zdecydujemy się na opony z dętkami, to trzeba wiedzieć, że utrzymanie ich w należytym stanie jest bardzo ważne nie tylko dla płynnej jazdy, ale też pośrednio i dla bezpieczeństwa rowerzysty. Jeśli ciśnienie w nich będzie za niskie, jeździć będzie się o wiele bardziej mozolnie. Jeśli zaś nieco przesadzimy z ich napompowaniem, wtedy zachowanie kontroli nad jednośladem czy to podczas szybszej jazdy czy tez na bardziej śliskim gruncie może być naprawdę trudne.


Dętki rowerowe 29 i dętki 29 – zakup krok po kroku

Chcąc samodzielnie skompletować wszystkie akcesoria potrzebne do złożenia kół, trzeba mieć na uwadze, iż każdy detal ma tu znaczenie. W przypadku dętek rowerowych należy zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak oznaczenia umieszczone na bocznych ścianach opony. To one wskażą na prawidłowy rozmiar dętki i pomogą w określeniu jej optymalnych parametrów. Odpowiednia szerokość i rozmiar to podstawa, a trio najbardziej istotnych zmiennych uzupełnia rodzaj wentyla. Musi on pasować wielkością do zaworu znajdującego się na obręczy koła. Do wyboru są trzy rodzaje: SV Presta, AV Schrader, DV Dunlop.


Dętka 29 – szeroki wybór dobrej jakości produktów w sklepie Rowerek.pl

Choć dętki raczej nie należą do najdroższych części w jednośladach, to minimalne różnice w cenie mogą bardzo rzutować na jakości, dlatego warto zdecydować się na zakup akcesoriów pochodzących od sprawdzonych, renomowanych producentów. Do takich z pewnością należy marka Continental, której produkty mają swoją liczną reprezentację w ofercie sklepu Rowerek.pl. Wśród dętek rowerowych tego producenta na uwagę zasługuje choćby DĘTKA CONTINENTAL MTB 28/29 LIGHT 47-622/60-622 WENTYL PRESTA 42 mm. Jest ona bardzo uniwersalna, bo pasuje do kół w różnych rozmiarach, a jej dodatkowym atutem jest wyjątkowo niewielka waga, wynosząca zaledwie 160 g.Sprawdź podobne produkty:

Pozycjonowanie

pixel