Infolinia: 796 935 555

Dętki rowerowe 27,5"

( ilość produktów: 17 )

Dętka to jedna z elementarnych części każdego roweru – podobnie jak sama opona. Jej zadaniem jest wypełnienie koła powietrzem oraz zapewnienie wydajności i płynności jazdy. Utrzymuje ona ciśnienie w kole i gwarantuje sprężystość. Prawidłowo dopasowana dętka to wygodna, przyjemna i – przede wszystkim – bezpieczna jazda. Dętki produkowane są zazwyczaj z gumy butylowej lub lateksowej. Warto pamiętać o tym, aby podczas treningów i dalszych wypraw zawsze mieć przy sobie zapasowy egzemplarz – dętkę z łatwością schowamy w torbie podsiodłowej, sakwie czy plecaku.

Jak dobrać rozmiar dętki?

Rozmiar dętki zależny jest od opony rowerowej – musimy znać jej dokładny rozmiar, jeżeli zależy nam na idealnym dobraniu dętki. Rozmiary podane są na jej boku i na opakowaniu dętki. Istotna jest zarówno średnica, jak i szerokość. Jeżeli opona jest szersza, warto postawić na bardziej elastyczną dętkę. Dzięki temu mamy pewność, że cała przestrzeń wewnątrz opony jest wypełniona powietrzem. Innym ważnym aspektem jest rodzaj wentyla, czyli zaworu, który wtłacza powietrze i blokuje jego wydostawanie się na zewnątrz. Jednym z popularnych rozmiarów opon – a tym samym dętek – jest 27,5 cala. Opony i dętki rowerowe 27,5" wykorzystuje się w kolarstwie górskim – we wszystkich rodzajach rowerów MTB


Dętki rowerowe 27,5 topowych marek w sklepie Rowerek.pl

W sklepie Rowerek.pl – nie tylko internetowym, ale i w jego siedzibie w Zielonej Górze – znajdują się dętki rowerowe 27.5" znanych i cenionych producentów – m.in. Continental, Accent czy Vittoria. Jednym z produktów wartych uwagi jest m.in. dętka rowerowa 27,5" x 2.5"- 3.0" Auto Fix marki Vittoria. Przeznaczona do rowerów MTB, Downhill czy Enduro, wypełniona jest uszczelniaczem, mającym uszczelniać ją w przypadku przebicia. Wpływa on również na retencję powietrza. Dętka nadaje się zarówno się do codziennych dojazdów, jak i na treningi czy wyścigi. Dobrym wyborem okażą się także dętki rowerowe 27.5 marki Continental z serii Conti-Tube. Przykładowo, dętkę 27,5'' X 1.75'' - 2.5'' Light Wentyl Presta 42 mm 148 g o cieńszych ściankach wyróżnia większa niezawodność trzonu wentyla. Poszukując dobrej jakości, przystępnego cenowo rozwiązania, warto przyjrzeć się również dętce Accent 27.5" x 1.95"- 2.125" wentyl auto. To produkt wykonany z gumy butylowej, którą charakteryzuje bardzo dobra nośność oraz trwałość. Wszystkie dętki do roweru 27.5'' z oferty Rowerek.pl wyróżnia wysoka jakość i wytrzymałość.Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel