Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dętki do roweru 26 cali

( ilość produktów: 20 )

W rowerze, tak samo jak w każdym innym pojeździe, każdy detal ma znaczenie dla sprawnego funkcjonowania i komfortowego, bezpiecznego użytkowania. Jeśli wszystkie elementy konstrukcyjne są dobrze ze sobą spasowane i mają dobrą jakość, to jednoślad będzie niezawodnym środkiem transportu w różnych warunkach. Ważne zatem, aby wszystkie części dobierać z rozwagą. Dotyczy to także dętek do roweru.

Dętki rowerowe 26 cali – co warto o nich wiedzieć?

Choć na rynku dostępny jest już system opon bezdętkowych, który – nie ma co ukrywać – jest dużo bardziej nowoczesny, zaawansowany i wygodny w użytkowaniu od tradycyjnych opon, to jednak opony z dętkami nadal są w powszechnym użyciu i tak zapewne zostanie jeszcze przez długi czas. Od tego, czy dętka ma odpowiedni rozmiar i szerokość oraz czy ciśnienie powietrza jest w nich utrzymywane na optymalnym poziomie, zależy przyczepność całych opon oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jeśli jest on zbyt niski, trudniej się jeździ i trzeba włożyć więcej wysiłku w utrzymanie jednośladu w ruchu. Jeśli z kolei jest zbyt wysokie, dzieje się to kosztem gorszej przyczepności i większej „wrażliwości” na wszelkie nierówności terenu.

Niezwykle istotne jest, aby dętka była rozmiarem dopasowana do opony. Tylko wtedy oba te elementy będą ze sobą harmonijnie współpracować. Dobra dętka przedłuża trwałość opony i chroni ją lepiej przed uszkodzeniami. Przy wyborze dętki należy brać pod uwagę jeszcze takie czynniki jak rodzaj i długość wentyla (rozróżnia się trzy główne typy: AV samochodowy Schrader, FV Presta French oraz DV rowerowy Dunlop) oraz wysokość obręczy w danym rowerze. Należy pilnować zalecenia, by wentyl był dłuższy od wysokości stożka o minimum 10 mm


Dętki rowerowe 26 cali w sklepie Rowerek.pl

Na wirtualnych półkach internetowego sklepu Rowerek.pl wybór dętek rowerowych jest zróżnicowany i dopasowany do różnych potrzeb. Jeśli chodzi o dętki 26”, to warte wspomnienia są m.in. te produkowane przez firme ACCENT. Model o numerze katalogowym 610-06-621_ACC przedstawia doskonały stosunek jakości do ceny. Choć nie kosztuje wiele, jest wyjątkowo wytrzymały i nośny. Można ją stosować w komplecie z oponami o rozmiarze w zakresie 26" x 1,75" - 2,125", ETRTO (559 - 47 / 559- 57).


DĘTKA ROWEROWA VITTORIA FAT&PLUS 26"X 4.0-4.9" PRESTA FATBIKE to także ciekawa propozycja, która – jak sama nazwa wskazuje – znajdzie nabywców przede wszystkim wśród właścicieli rowerów typu Fat Bike. Są one bardzo solidne, dlatego też są w stanie skutecznie chronić konstrukcję przed przebiciem. Pasuje do kół z oponami o rozmiarze w zakresie 26" x 4" - 4.9" (96-125-559).


DĘTKA CONTINENTAL MTB FREERIDE 26'' X 2,3'' - 2,7'' WENTYL PRESTA 42 MM to klasa sama w sobie. Pochodząca od uznanej i cieszącej się niebywałą renomą marki, pasuje do bardzo wielu rozmiarów opon, na co pozwala jej specjalnie opracowana konstrukcja. Produkty przechodzą rygorystyczna kontrolę jakości, aby zapewnić użytkownikom maksimum satysfakcji i komfortu z użytkowania.Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel