Infolinia: 796 935 555

Szprychy ze stali ocynkowanej

( ilość produktów: 4 )

Szprychy stalowe ocynkowane Szprychy stanowią tak oczywisty element konstrukcji roweru, że rzadko zastanawiamy się nad ich znaczeniem czy też dostępnymi rodzajami. Tymczasem to one są w dużej mierze odpowiedzialne za sztywność obręczy, jej trwałość i stabilność. Odgrywają zatem bardzo istotną rolę, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto zatem przyjrzeć im się bliżej.

Szprychy ze stali ocynkowanej – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Istnieje kilka typów szprych. Rozróżnienia dokonuje się między innymi na podstawie ich budowy. Ten czynnik pozwala na wyodrębnienie szprych zwykłych, mających taką samą średnicę na całej długości (są one dość uniwersalne i sprawdzają się zarówno podczas jazdy po mieści, jak i w terenie), szprych cieniowanych (te są węższe w środkowej części i szersze po zewnętrznych stronach, a przez to ważą nieco mniej, niż tradycyjne modele) oraz szprych aerodynamicznych, które są najczęściej wybierane przez profesjonalnych kolarzy, gdyż dzięki specjalnej konstrukcji zmniejszają opór powietrza, a przez to pomagają w osiągnięciu lepszych sportowych wyników. Ze względu na zastosowany do produkcji materiał, szprychy można podzielić na stalowe, aluminiowe, tytanowe i karbonowe. Największą popularnością cieszą się szprychy ze stali ocynkowanej, bo są wytrzymałe, odporne na korozję i przystępne pod względem cenowym. Podczas wyboru szprych do swojego roweru, należy zwrócić uwagę także na ich długość, grubość i liczbę.


Zestaw szprych stalowych ocynkowanych – oferta sklepu Rowerek.pl

Jednym z produktów, który cieszy się dużą popularnością w sklepie Rowerek.pl, jest zestaw 36 szprych z ocynkowanej stali w kolorze srebrnym. Ich producentem jest firma SLE Spokes. Mają one długość od 84 mm oraz średnicę 2 mm na całej długości. Warte uwagi są także szprychy ze stali ocynkowanej czarne tego samego producenta. One również dostępne są w zestawach liczących 36 sztuk. Do wyboru jest aż 15 długości – od 255 mm do 296 mm. Charakteryzują się one wysoką odpornością na korozję oraz łatwością montażu. Z łatwością można je samodzielnie założyć w miejsce uszkodzonych komponentów. Są trwałe i mają bardzo korzystną cenę. Po więcej dobrej jakości części i elementów niezbędnych do prawidłowej eksploatacji rowerów, warto udać się na zakupy w internetowym sklepie rowerek.pl, albo odwiedzić jego stacjonarną siedzibę w Zielonej Górze.


Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel