Infolinia: 796 935 555

Klocki hamulcowe i okładziny do hamulców

( ilość produktów: 30 )

Klocki w hamulcowe w rowerze są niezwykle istotne dla bezpieczeństwa użytkowania jednośladu. Sprawnie działające hamulce pozwalają na podjęcie szybkich i pewnych działań w razie wystąpienia niespodziewanych sytuacji, a dla ich prawidłowego funkcjonowania odpowiednio dobrane klocki są niezbędne. Kluczem do znalezienia tych najbardziej dopasowanych jest dostosowanie ich do typu hamulców, jakie zastosowane są w rowerze.

Jakie klocki do jakich hamulców?

Określone typy hamulców najlepiej współpracują z konkretnymi rodzajami klocków. W rowerach wyposażonych w hamulce tarczowe najlepiej sprawdzają się klocki wykonane z metalu bądź żywicy. Ten pierwszy typ jest rekomendowany przede wszystkim miłośnikom bardziej wymagającej, energicznej i agresywnej jazdy, bo cechują się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością. Klocki hamulcowe rowerowe, do produkcji których wykorzystuje się żywicę, będą lepsze do jazdy spokojnej, rekreacyjnej. Oprócz tego, że mniej kosztują, zapewniają też cichszą i bardziej płynną pracę. Dla tych użytkowników, którzy lubią łączyć oba te style jazdy, dobra propozycją mogą być klocki półmetaliczne, w których łączą się zalety obu rozwiązań.


Okładziny hamulcowe rowerowe – konkretne zastosowania

Właściwości surowców wykorzystywanych do produkcji określonych modeli klocków hamulcowych w znacznym stopniu wpływają na to, w jakich warunkach okładziny sprawdzają się najlepiej. Już na podstawie informacji zamieszczonych we wcześniejszym akapicie łatwo wywnioskować, że w rowerach typu MTB czy downhill, którymi jeździ się po trudnych trasach, ze znacznymi przewyższeniami i gdzie zmiany tempa jazdy są częste i dynamiczne najlepiej pracują klocki metaliczne. Klocki z żywicy w deszczu, błocie zużywają się szybciej. Metaliczne klocki wolniej się ponadto nagrzewają. Klocki żywiczne najczęściej można spotkać w rowerach miejskich, turystycznych czy szosowych, czyli takich przeznaczonych do jazdy spokojniejszym, miarowym tempem i na równej powierzchni.


Klocki hamulcowe do roweru w ofercie sklepu Rowerek.pl

Asortyment sklepu Rowerek.pl, którego stacjonarna siedziba znajduje się w Zielonej Górze, obejmuje wszystkie typy klocków hamulcowych. Okładziny dostępne w ofercie pochodzą od renomowanych producentów i odznaczają się bardzo dobrą jakością.

Wśród okładzin metalicznych na wyróżnienie zasługują m.in. klocki hamulcowe Author ABS-3CC-Aluminiowe (zestaw na 2 koła). Posiadają wymienne wkłady, dzięki czemu w przypadku zużycia wystarczy dokupić niewielkie elementy, zaoszczędzając przy tym sporo pieniędzy. Ponadto, przy wymianie samych okładzin nie jest konieczna ponowna regulacja hamulców. Model wyposażony jest w funkcję samooczyszczenia, przez co o wiele bardziej komfortowo się je użytkuje i nawet podczas jazdy w trudnych warunkach, na błotnistej nawierzchni, nie ma ryzyka, że hamulce nie zadziałają.

Przeznaczone do rowerów szosowych i hamulców szczękowych są klocki szosowe Accent AC-300 obudowa srebrny połysk, czarne okładziny. Wyposażone są w ruchomy trzpień, dzięki któremu łatwiej jest precyzyjnie ułożyć klocek względem powierzchni obręczy. Ważą bardzo niewiele i są niedrogie. Dostępne w zestawach po dwie sztuki, czyli na jedno koło.

Dużą popularnością cieszą się także klocki hamulca Shimano M70T2 gładkie. Przeznaczone są one do hamulców typy V-brake i Cantiliever. Mocowane są przy użyciu trzpieni bez gwintu. Charakteryzują się wyższą niż średnia siłą hamowania.

Zawsze przed zakupem warto upewnić się, czy wstępnie wybrany model klocków pasuje do hamulców znajdujących się w rowerze. Takie informacje dostępne są w instrukcji bądź homologacji udostępnionej przez producenta konkretnego modelu okładzin.

Po te i wiele innych niezbędnych każdemu rowerzyście akcesoriów zapraszamy do sklepu internetowego Rowerek.pl. Asortyment jest stale rozbudowywany i wzbogacany o ciekawe nowości. Klienci zawsze mogą liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w znalezieniu produktów najbardziej odpowiednich dla ich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Być może zainteresują Cię również:

Pozycjonowanie

pixel