Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hamulce V-Brake

( ilość produktów: 15 )

Hamulce w rowerze muszą być sprawne zawsze. Kropka. Każdy rowerzysta powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat zarówno rodzaju zastosowanych w jego jednośladzie hamulców, jak i sposobów ich odpowiedniej konserwacji. Obecnie najczęściej spotykanym typem hamulców wśród modeli szczękowych są hamulce V-brake. Stosuje się je zarówno w rowerach MTB, jak i trekkingowych czy miejskich. Jak o nie dbać? Jak wymieniać? O tym poniżej

Przegląd i demontaż hamulców v-brake

Nawet jeśli z hamulcami nie dzieje się nic złego i daleko im jeszcze do zużycia, warto od czasu do czasu zrobić im przegląd i upewnić się, czy nie ma na nich luzów. Konstrukcja hamulców V-brake jest na tyle prosta, że z ich montażem i demontażem poradzą sobie nawet mniej wprawieni majsterkowicze. Pierwszym krokiem jest zdjęcie „fajki” z ramienia. Robi się to w bardzo prosty sposób – należy po prostu ścisnąć ręką hamulce i wypiąć fajkę z uchwytu. Kolejnym krokiem jest odkręcenie śruby przytrzymującej linkę przy ramieniu hamulca, a następnie kolejnych śrub mocujących ramiona hamulca do ramy lub widelca. Dalszą w kolejności czynnością zdjęcie hamulca. W tym miejscu znajdują się piwoty do hamulców, a konkretnie jeden piwot, na którym zamocowane było ramię. Ważne jest, by piwoty do v-brake dokładnie wyczyścić i rozsmarować na nich cienką warstwę smaru stałego. Następnie trzeba umieścić ramię z powrotem na piwocie dbając o to, by znajdująca się przy otworze montażowym wypustka dokładnie wpasowała się w otwór przy piwocie. Teraz pozostało już tylko wkręcić śrubkę w piwot, dokręcenie ramion, wsunięcie fajki w uchwyt, ściśnięcie hamulca, wsunięcie linki pod nakrętkę montażową i jej dokręcenie.


Piwoty V-brake w sklepie rowerowym Rowerek.pl

Piwoty rowerowe stanowią ważny element oferty sklepu rowerowego Rowerek.pl. Wśród wielu dostępnych w tej kategorii produktów można znaleźć m.in. piwot CP-042 wkręcany CrMo M10. Jest on wykonany ze stali chromowo-molibdenowej i przeznaczony jest do hamulców V-brake. Montuje się go z wykorzystaniem klucza płaskiego 9 mm a jego gwint pokryto specjalnym środkiem zapobiegającym odkręceniu. W sekcji produktowej dedykowanej hamulcom V-brake piwoty do ramy nie są jedynym wartym uwagi produktem. Asortyment obejmuje także kompletne hamulce V-brake, takie jak np. hamulec V-Brake Accent Lite-XC czarne. Ma on ramiona o długości 108 mm. Do jego produkcji wykorzystano kute aluminium, a ażurowa konstrukcja pozwala jeszcze bardziej obniżyć wagę całego elementu. Naprężenie sprężyny reguluje się z wykorzystaniem krzyżakowego śrubokręta Philips. Klocki hamulcowe mają długość 70 mm i posiadają gwintowany trzpień. Zestaw obejmuje ramiona hamulca z klockami, fajkę 90 st., gumowa uszczelkę linki oraz śruby i podkładki potrzebne do montażu hamulców. Zestaw szczęk hamulcowych Cantilever z okładzinami, linkami i końcówkami na przód oraz na tył to kolejny godny polecenia produkt. Są one przeznaczone do rowerów typu MTB i szosówek. Materiał wykorzystany do produkcji to lekkie i wytrzymałe aluminium. Klocki mają szerokość 60 mm. Ciekawy design to ich dodatkowy atut. Z pozostałych produktów znajdujących się we wspomnianej kategorii warte wspomnienia są także stalowe śruby hamulcowe, śruby do mocowania klocków hamulcowych, oraz modulatory siły hamowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub problemów ze znalezieniem odpowiednich akcesoriów, można liczyć na fachowe doradztwo personelu sklepu rowerek.pl.Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel