Infolinia: 796 935 555

Klamki i dźwignie hamulcowe V-brake

( ilość produktów: 15 )

Sprawne hamulce w rowerze to podstawa. Tylko dobrze działający i systematycznie serwisowany układ hamulcowy może zapewnić rowerzyście odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Ważne jest, by wszystkie składające się na niego elementy działały bez zarzutu. Gdy trzeba je wymienić, należy to zrobić bez zwłoki. Rowerek.pl oferuje wszystkie niezbędne części zamienne, w tym klamki hamulcowe i śruby regulacyjne do dźwigni hamulca.

Klamka rowerowa hamulcowa i jej rola

Klamki hamulcowe do roweru, zwane także dźwigniami hamulca, pełnią niezwykle istotną rolę w całym układzie hamulcowym. Naciśnięcie tejże klamki powoduje dociśnięcie klocków hamulcowych do obręczy bądź tarczy (w zależności od typu hamulców zastosowanych w danym jednośladzie). Warto podkreślić, że nie istnieją uniwersalne dźwignie hamulcowe. Dopasowuje się je do rodzaju hamulców. Jest to bardzo ważne, bo tylko idealnie spasowane ze sobą części będą funkcjonować tak, jak należy. Np. w przypadku hamulców hydraulicznych i szczękowych dźwignie przenoszą siłę kontrolującą do zacisku. Z kolei w manetkach szosowych posiadają konstrukcję składającą się z dwóch dźwigni, spośród których jedna obsługuje układ hamulcowy, a druga – układ napędowy.


Klamki hamulcowe i śruba regulacyjna do roweru – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl

W doborze odpowiednich klamek hamulcowych warto kierować się poradami specjalistów. Każdy, kto ma z tym kłopot, może skorzystać z porady doświadczonych fachowców pracujących w sklepie Rowerek.pl. Wśród produktów z tej kategorii, dostępnych na wirtualnych półkach wspomnianego serwisu, warto wspomnieć o dźwigni hamulca Shimano Alivio BL-T4000 V-Brake. Przeznaczona jest ona do obsługi hamulców typu V-brake oraz mechanicznych hamulców tarczowych. Całość została wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Wyposażono ją w śrubę baryłkową, służącą do regulacji hamulca, oraz śrubę regulującą, przeznaczoną do nastawienia poziomu wychylenia i zasięgu dźwigni. Dźwignie obsługuje się przy pomocy dwóch palców, co bardzo polepsza komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Montuje się ją łatwo, bo przy pomocy obejmy zaciskanej śrubą współpracującą z 5-mm kluczem imbusowym. Jeśli chodzi o śruby potrzebne do regulacji dźwigni hamulca, to je także można kupić w sklepie rowerek.pl. Świetnie sprawdza się np. śruba regulacyjna dźwigni hamulca HJ-H5396 M10 srebrna. Nadaje się ona do tzw. klamek i klamko-manetek i służy do precyzyjnej regulacji hamulca. Wyposażona jest w nakrętkę blokującą, zabezpieczającą przed samoczynną zmianą ustawienia śruby regulacyjnej w trakcie przemieszczania się na rowerze.
Przejrzyj również:

Pozycjonowanie

pixel