Infolinia: 796 935 555

Wsporniki regulowane

( ilość produktów: 11 )

Wspornik siodełka, zwany także sztycą rowerową, ma kolosalne znaczenie dla zapewnienia komfortu podczas jazdy. Jego rolą jest przejmowanie części wstrząsów podczas jazdy po nierównościach. Ma on formę rurki zakończonej jarzmem, do którego mocowane jest siodełko. Jakie są najpopularniejsze rodzaje wsporników i co warto o nich wiedzieć? O tym w artykule.

Wspornik siodła – przegląd dostępnych modeli

Wśród dostępnych na rynki sztyc rowerowych można wyróżnić trzy główne typy: sztyce sztywne, sztyce amortyzowane i sztyce regulowane. Te pierwsze mają najprostszą budowę i najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się stal, aluminium i karbon a rzadziej – tytan. Aluminiowe sztyce są najbardziej odporne na korozję, zaś te wykonane z włókna węglowego charakteryzuje lekkość oraz najlepsze właściwości, jeśli chodzi o tłumienie wstrząsów podczas jazdy po nierównym terenie. Sztyce amortyzowane są często wykorzystywane w rowerach miejskich oraz turystycznych. Mają one zdolność do lekkiego uginania się podczas jazdy, co przekłada się na lepszy komfort podróżowania. Są przy tym odczuwalnie cięższe od sztywnych wsporników, a amortyzacja jest w nich aktywna przez cały czas, czyli nawet wtedy, kiedy teoretycznie dodatkowe „wsparcie” w tłumieniu wstrząsów nie jest konieczne. Ostatni typ – sztyce regulowane – to obecnie standard w rowerach typu trail i enduro. Działają one bardzo sprawnie i pozwalają szybko dostosować się do zmian w ukształtowaniu terenu. Dzięki nim można błyskawicznie opuścić lub podnieść siodełko w trakcie jazdy, a regulacja odbywa się za pośrednictwem manetki znajdującej się na kierownicy lub dźwigienki. Dostępne są także modele regulowane bezprzewodowo.

Wsporniki regulowane do roweru siodła – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl

W sklepie Rowerek.pl dostępne są wysokiej jakości części i akcesoria rowerowe renomowanych producentów. Rosnące zainteresowanie bardziej zaawansowanymi sztycami rowerowymi spowodowało, że w asortymencie zagościły modele, które spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Regulowany wspornik siodła PRO to propozycja idealna dla miłośników ekstremalnej jazdy w trudnym terenie. Model Koryak Dropper Post 150 sprawdzi się świetnie w rowerach MTB, Gravel, XC, All Mountain czy Enduro. Jego konstrukcja jest bardzo mocna i stabilna. Dla ułatwienia konserwacji, wyposażono ją w zamknięty układ powietrzny. Ten wspornik o skoku 150 mm, z zewnętrznym prowadzeniem linki, obsługiwany jest za pośrednictwem manetki PRO, mocowanej do kierownicy. Warto poznać także inne modele tego producenta, dostępne w sklepie internetowym i stacjonarnym.

Pozycjonowanie

pixel