Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Siodełka rowerowe dziecięce

( ilość produktów: 2 )

Dzieci są pełne zapału i zawsze chętne do nauki nowych umiejętności, szczególnie jeśli niosą one ze sobą dużo przyjemności i ogrom frajdy. Zabawa i aktywność na świeżym powietrzu to w ich przypadku najlepsza forma spędzania wolnego czasu, bo poprzez ruch lepiej się rozwijają, nabierają odporności i wypracowują dobre nawyki, które z pewnością zaprocentują w dorosłym życiu. Jazda na rowerze to jeden z tych sportów, które lubi chyba każde dziecko, jednak aby nie zniechęciło się do rozwijania swoich umiejętności na tym polu, wszystko w ich sprzęcie musi być idealnie dopasowane do ich potrzeb. Dotyczy to również siodełka.

Siodełka rowerowe dla dzieci – komfort zależy od szczegółów

Aby czerpać z jazdy na rowerze maksimum przyjemności, dzieci potrzebują poczucia komfortu. Wszystko, absolutnie wszystko jest ważne, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego jednośladu i akcesoriów. Budowa, rozmiar oraz typ roweru powinny być oczywiście dopasowane do wzrostu, umiejętności i preferencji młodego użytkownika. Jeśli pojazd jest za mały lub za duży, dziecko zamiast skupiać się na jeździe, będzie koncentrować się na tym, by nie poobcierać sobie kolan o zbyt nisko umiejscowioną kierownicę albo po prostu z jednośladu nie spaść. Nie tędy droga. Rolą rodziców, ale też profesjonalnych doradców w sklepie jest znalezienie optymalnych rozwiązań, dzięki którym dziecko zawsze będzie wsiadało na swój rower z przyjemnością. Jeśli chodzi o siodełka, to z tymi oryginalnymi, montowanymi w nowych rowerach bywa różnie. Choć nie zawsze po pierwszej przejażdżce da się odczuć, że nie są one do końca wygodne albo po prostu nie dopasowują się odpowiednio do anatomicznej budowy dziecka, to ich mankamenty mogą „wypłynąć” po czasie. Co można zrobić w takim przypadku? Najlepiej jest po prostu wymienić siodełko na nowe – takie, które będzie bardziej kompatybilne z potrzebami naszej pociechy. O ile krótkie przejażdżki da się jeszcze jakość wytrzymać, o tyle podczas dłuższych rowerowych eskapad niewygodne siodełko potrafi naprawdę dać w kość i spowodować, że ból w okolicach ciała mających z nim bezpośrednią styczność będzie utrzymywać się przez kilka dobrych dni. Nie można się dziwić dziecku, że będzie unikać tej formy aktywności, jeśli będzie ona mu się kojarzyła z fizycznym dyskomfortem.

Siodełko rowerowe dziecięce – czym kierować się przy jego wyborze?

Skoro już wiadomo, że siodełko jest szalenie istotnym elementem konstrukcji roweru, w wielu przypadkach decydującym o ogólnych wrażeniach z jazdy, to teraz pora ustalić, jakie modele są godne polecenia i dlaczego. Wśród dziecięcych siodełek na uwagę zasługują te wykonane z solidnych, trwałych, odpornych na zniszczenia, ale jednocześnie miękkich, dopasowujących się do dziecięcej fizjonomii surowców. Najczęściej są to tworzywa sztuczne. Dla maksymalnego komfortu, powinny one przepuszczać powietrze, zapewniając odpowiednią cyrkulację i ograniczając pocenie się skóry. Dobrze też, gdy ich konstrukcja umożliwia regulowanie ich położenia w różnych płaszczyznach i gdy ta regulacja przebiega płynnie. Nie można też zapomnieć o kwestiach związanych z wyglądem, bo ten dla dzieci ma szczególne znaczenie. Żywe, radosne kolory, atrakcyjne wzory, nadruki z ulubionymi bohaterami bajek albo oryginalne motywy z pewnością zostaną docenione przez młodych cyklistów.

Siodełko do roweru dziecięcego w ofercie sklepu Rowerek.pl

Podczas poszukiwań siodełka do roweru dziecięcego, warto zatrzymać się przy modelu Robo marki Accent, dostępnym w ofercie sklepu Rowerek.pl. Zostało ono stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach rowerów. Wypełniono je pianką o wysokiej gęstości i pokryto ekologiczną skórą o wysokiej wytrzymałości. Nadruk przedstawiający pozaziemskie eskapady ucieszy miłośników kosmosu. Maluchy docenią je za wygodę i miękkość, a dorośli – za łatwość montażu, wysoką jakość i wysokie walory użytkowe. Po więcej ofert odsyłamy na stronę Rowerek.pl.

Pozycjonowanie

pixel